Witamy na nowej stronie Po Japonii!

Zapraszam na nową stronę Po Japonii, gdzie będziemy się dzielić z wami naszą miłością do podróży po Japonii. Coraz więcej Polaków szuka informacji na temat podróżowania po Japonii i postanowiłem zebrać nasze doświadczenia pracy w oprowadzaniu w jednym miejscu.

Rok 2018 był niezwykle pracowity. Oprowadziliśmy ponad 200 osób w ponad 50 grupach. Dziękuję wszystkim klientom, którzy nam zaufali i zwiedzali razem z nami Japonię. Mam nadzieję, że mieliście wspaniałe doświadczenia i dobrze się bawiliście trakcie wycieczki. W odpowiedzi na wzrost zainteresowania naszymi usługami ciągle powiększamy nasz zespół przewodników. Obecnie oferujemy oprowadzanie nie tylko po Tokio, ale także w Kioto, Osace i Kobe. Nasi przewodnicy mogą także pojechać z klientami w każdy zakątek Japonii.

Co znajdzie się na nowej stronie?

  • Oferta oprowadzania po Japonii
  • Wieści z Japonii i ważne informacje
  • Nasze raporty z ciekawych miejsc w Japonii
  • Galerie zdjęć z niezwykłych miejsc w Japonii
  • Podcast Po Japonii

Jaki był dla mnie 2018 rok?

Jeszcze nigdy tyle nie podróżowałem po Japonii. Wraz z moimi gośćmi odwiedziłem 13 prefektur, spędziłem około 100 dni w podróży i odkryłem wiele nowych miejsc. Najciężej było w lipcu, gdy Japonię nawiedziły straszne upały i ciężko było wyjść nawet z hotelu! Największe wrażenie na mnie zrobiła w zeszłym roku wioska Shirakawa-Go oraz góry w okolicy Matsumoto. To są regiony, które mogę odwiedzać wielokrotnie i nigdy mi się nie znudzą. Bardzo podobało mi się też na górze Koya, gdzie nocowaliśmy w klasztorze buddyjskim. Okolica jest niezwykle piękna i nie jest aż tak przepełniona turystami.

Jedną z ciekawszych atrakcji była także wyprawa rowerowa z Onomichi szlakiem Shimanami Kaido. Widoki na tej trasie należą do jednych z najlepszych w Japonii. Następnym razem chciałbym przejechać na drugą stronę aż na Sikoku!

Bardzo mnie zmartwiło to, że targ rybny Tsukiji zostanie zlikwidowany. Okazało się, że zlikwidowano tylko fragment targu i przeniesiono go do nowej lokacji w Toyosu. Stary targ wciąż stoi i możemy udać się do niego na przepyszne sushi!

Co nas czeka w 2019 roku?

Dziękuję wszystkim, którzy zarezerwowali wycieczki w tym roku. Mamy już wiele zaplanowanych wyjazdów w Tokio oraz prywatnych wycieczek dla klientów indywidualnych. Jestem pewien, że uda nam się odkryć wspólnie wiele niesamowitych miejsc. Ja staram się robić coraz więcej zdjęć i uchwycić w nich atmosferę życia w Tokio. To jest jeden z moich celów na 2019 rok, aby więcej spacerować po Tokio bez żadnego konkretnego celu. Zawsze się odnajdzie coś ciekawego!

Kontakt

Jeśli szukają Państwo przewodnika polskojęzycznego w Japonii, to zapraszamy do kontaktu. Nasza ekipa przewodników zrobi wszystko, aby przywieźli Państwo z Japonii same dobre wspomnienia!

Czekamy na Państwa maile:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referencje

Szukaj