Zagrożenie wybuchem wulkanu w Hakone - Wycieczka do Hakone

Wjazd na szczyt w HakoneWjazd na szczyt w Hakone

 

Gondolka w Hakone, która jest popularną atrakcją turystyczną w regionie, jest wciąż nieczynna. 19 maja w Hakone podniesiony został poziom zagrożenia wybuchem wulkanu. W związku z tym gondolka ze szczytu Sounzan przestała kursować na górę Owakudani. Wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie ponownie uruchomiona. Obecnie na trasie między Sounzan i jeziorem Ashi kursują autokary, które zwożą turystów z góry. Autobusy kursują co około 15-20 minut. Przejazd zajmuje jakieś 20 minut. Wyjazd do Hakone jest możliwy, ale niestety nie zobaczycie krateru na Owakudani. Rejsty statkiem na jeziore i inne atrakcje są dostepne bez żadnych ograniczeń. 

 DSC01803.jpg

Akurat odwiedziłem Hakone 19 maja i niestety nie mogłem wjechać na Owakudani razem z moją grupą. Informacja o zawieszeniu kursowania kolejki była podana już w pociągu w drodze do Hakone. Pracownicy linii kolejowych informowali turystów o sytuacji i w jaki sposób można przejechać wokół góry. Tego dnia po okolicy kręciło się dużo dziennikarzy, którzy kręcili materiał na temat podniesienia stopnia zagrożenia wybuchem wulkanu. Raczej nic wam nie grozi, ale trudno jest przewidzieć moment ewentualnej erupcji. Mimo wszystko proszę na siebie uważać i przed wyjazdem do Hakone sprawdzić, czy sytuacja wróciła do normy. 

Screenshot_Capture_-_2019-05-27_-_13-47-32.png

Powyższa mapka pokazuje zamknięty fragment, gdzie kursowała gondolka. Wszystkie inne środki transportu w Hakone funkcjonują zgodnie z harmonogramem.

Przewodnik polskojęzyczny w Japonii 

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii.

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!

Referencje

Szukaj