Tęcza nad Tokio podczas intronizacji Cesarza Naruhito

Dzisiaj odbyła się oficjalna ceremonia intronizacji Cesarza Naruhito. Dopiero po 7 miesiącach od wstąpienia na tron przeprowadzono właściwą ceremonię intronizacji, która była o wiele bardziej okazała niż krótka ceremonia z 1 maja. Cesarz Naruhito ubrany w specjalne żółte kimono cesarskie zasiadł na tron w trakcie starożytnej ceremonii intronizacji cesarskiej Sokuirei Seiden no Gi. Na intronizację zaproszono gości z 180 państw i łącznie przybyło około 2000 zaproszonych osób.

cesarz

"Ślubuję, że będę działał zgodnie z konstytucją i wykonywał swoje obowiązki jako symbol państwa i jedności narodu"

Cesarz jest obecnie symbolem Japonii i nie ma żadnej władzy ustawodawczej. Ceremonia była niezwykle podniosła i nawiązywała do starożytnych tradycji Japonii. Cesarzowi przekazano także regalia władzy cesarskiej. Cesarz Naruhito urodził się już po II Wojnie Światowej i przejął władzę po abdykacji swojego ojca Cesarza Akihito. Ceremonia odbyła się w Sali Sosnowej Matsu no ma najpiękniejszej sali pałacu cesarskiego, gdzie ustawiono ogromny ponad sześciometrowy tron dla Cesarza. Obok niego zasiadła na nieco mniejszym tronie Cesarzowa Masako, która odziana była w tradycyjne kimono składające się z dwunastu warstw. Taki strój waży nawet 15 kilogramów.

Po intronizacji Cesarza zwyczajowo odbywa się parada przez miasto, ale z powodu tajfunu, który niedawno spowodował duże zniszczenia w Japonii postanowiono przesunąć paradę na późniejszy termin. 

Screenshot Capture 2019 10 22 09 18 53

Z powodu tajfunu, który zbliża się do Japonii pogoda w Tokio nie była najlepsza i padał deszcz. W pewnym momencie jednak chmury się rozeszły w trakcie ceremonii, a nad pałacem cesarskim pojawiła się tęcza, która rozbudziła wyobraźnię internautów. Na japońskim Twitterze pojawiło się wiele zdjęć tęczy. Ponadto dzisiaj na górze Fuji pojawił się po raz pierwszy w tym roku śnieg. Japończycy lubią symbolikę i akurat dzisiejsza ceremonia dobrze się w nią wpasowała. 

Screenshot Capture 2019 10 22 09 19 13

Referencje

Szukaj