Zamek Shuri na Okinawie zniszczony w pożarze

Zamek Shuri na Okinawie zniszczony w pożarze

W czwartek w nocy doszło do pożaru na terenie zamku Shuri w mieście Naha na Okinawie. Straż pożarna otrzymała powiadomienie o pożarze o 2:40 w nocy. Niestety pożar szybko objął całą konstrukcję i zamek został zniszczony.

 Główny pawilon budynku spłonął całkowicie. Lącznie 6 budynków uległo zniszczeniu. Ponad 4200 metrów kwadratowych obiektu zostało utraconych. Zamek o 500-letniej historii jeszcze z czasów dynastii królów wysp Ryukyu został mianowany skarbem narodowym w 1993 roku. W trakcie II Wojny Światowej został całkowicie zniszczony przez Amerykanów w trakcie inwazji na Okinawę. Główny pawilon został odbudowany w 1992 roku. Pozostałości po oryginalnym zamku zostały uznane za Światowe Dziedzictwo UNESCO.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie znamy jeszcze przyczyny tego pożaru. Będę informować o sytuacji na bieżąco.

Wieść o pożarze odbiła się szerokim echem nie tylko w Japonii, ale i na świecie. Zagraniczne portale też o tym nieszczęśliwym wydarzeniu. Użytkownicy Twittera w Japonii wyrażają wielki smutek i szok spowodowany tym pożarem. Na Twitterze pojawiło się pełno zdjęć zamku sprzed pożaru oraz te z nocy. Użytkownik Rico pisze: "Zamek Shuri spłonął jak byłem w Tokio? Dlaczego? Co za ogromny szok!"

Screenshot Capture 2019 10 31 10 39 55

 

Niestety nigdy nie miałem okazji zobaczyć zamku Shuri w trakcie pobytu na Okinawie. Moja żona była dwa lata temu i bardzo jej się podobało w tym miejscu.

Najcześciej czytane

Referencje

Szukaj