Otwarto nowy taras widokowy w Tokio - Shibuya Scramble Square

Otwarto nowy taras widokowy w Tokio - Shibuya Scramble Square

Tokio ma nowy taras widokowy. I to nie byle jaki! W samym centrum dzielnicy Shibuya otwarto nowy taras widokowy na wysokości ponad 220 metrów. Shibuya Scramble Square to nowy wieżowiec tuż przy stacji Shibuya, gdzie można wjechać na 45. piętro, aby podziwiać widoki na całe Tokio. Taras widokowy został otwarty 1 listopada.

Nowy taras widokowy robi niesamowite wrażenie. Jest to w pełni panoramiczny taras na dachu wieżowca z widokiem na całe Tokio. Z wysokości 229 metrów przy dobrej pogodzie widać miasto aż po horyzont i, jeśli macie odrobinę szczęścia, nawet górę Fuji. Wejście do wieżowca jest tuż obok stacji Shibuya. Na taras wjeżdża się windą z 14 piętra wieżowca, gdzie są kasy do Shibuya Sky. Z góry oczywiście widać kultowe skrzyżowanie Shibuya. Ludzie z tej wysokości wyglądają jak maleńkie mróweczki.

DSC02980

W przeciwieństwie do wielu innych tarasów w Tokio, ten jest otwarty i można poczuć wiatr we włosach na tej ogromnej wysokości. Robi to piorunujące pierwsze wrażenie. W dodatku w pewnych miejscach da się zrobić zdjęcia bez szyby stojącej między nami a krajobrazem. UWAGA: Nie wolno stawiać statywów na dachu. Mimo to jest parę miejsc, gdzie możecie położyć telefon na ziemi i oprzeć go o ścianę, aby zrobić timelapse albo zdjęcie. To samo dotyczy aparatu.

DSC02986

Jest także sporo przestrzeni, gdzie można usiąść i się zrelaksować.

DSC02997

W listopadzie bilety można kupić tylko przez internet. Trzeba wejść na oficjalną stronę i z niej można zakupić wejściówki na wyznaczoną godzinę. Bilet kosztuje 1800 jenów dla dorosłych. Strona do zakupu znajduje się tutaj. Można płacić kartą albo gotówka w konbini. Od grudnia bilety będą dostępne normalnie w kasie przy wejściu. Spodziewajcie się kolejek, bo miejsce to jest niezwykle popularne!

DSC03019

Tym razem nie udało mi się zobaczyć góry Fuji, ale z pewnością tutaj powrócę, żeby porobić zdjęcia zachodu słońca!

DSC02996

Zakazy na tarasie 

Jest kilka kwestii, o których należy pamiętać idąc na ten taras. Na dachu nie wolno używać statywów. Trzeba zostawić plecaki i czapki w szafkach przygotowanych przy wejściu. Chodzi o względy bezpieczeństwa. Oczywiście dronów też nie wolno. Statywy możecie swobodnie rozstawiać piętro niżej w zamkniętej części tarasu widokowego. Z tego miejsca także pięknie widać całe miasto i można robić zdjęcia. 

2019 11 04 15.23

Czy zachęciłem was do wybrania się na ten taras? Dajcie mi znać, jak tam pójdziecie i powiedzcie, czy wam się podobało!

Najcześciej czytane

Referencje

Szukaj