Stadion na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 został ukończony

Stadion na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 został ukończony

Zakończyły się prace budowlane na Stadionie Narodowym w Tokio, który będzie centralnym punktem przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Japońska Rada Sportowa poinformowała, że do dokończenia pozostały już tylko prace związane z kontrolą jakości i bezpieczeństwa. Koszt budowy stadionu to niebagatelne 1,25 miliarda dolarów. Będzie on mógł pomieścić 60 000 osób, a jego oficjalną prezentację zapowiedziano na 21 grudnia. Budowa rozpoczęła się w grudniu 2016, prawie 14 miesięcy później niż planowano. Pierwotny projekt stadionu został odrzucony z powodu wysokich i ciągle rosnących kosztów budowy. Wskutek opóźnienia nie mogły się na nim odbyć planowane wcześniej mecze Pucharu Świata w Rugby.

Pierwszą imprezą sportową jaka odbędzie się na stadionie będą finały piłki nożnej Emperor’s Cup planowane na początek 2020 roku.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczynają się 24 lipca i kończą 9 sierpnia 2020 r. Jeśli wybieracie się w tym okresie do Japonii to pamiętajcie, że hotele w Tokio w tym okresie są bardzo drogie i nie wszystkie są już dostępne. Dokonujcie zatem rezerwacji jak najszybciej lub jeśli to możliwe unikajcie podróży w tym terminie. W Tokio będzie bardzo duży tłok i bardzo dużo turystów z całego świata.

Bilety na wydarzenia sportowe są dostępne tylko w loterii internetowej na stronie https://tokyo2020.org/en/games/ticket/olympic

Referencje

Szukaj