Opady śniegu w Tokio - ostrzeżenie przed opóźnieniami pociągów

Opady śniegu w Tokio - ostrzeżenie przed opóźnieniami pociągów

W Tokio zapowiadany jest opad śniegu dzisiaj od popołudnia do wtorku rano. W związku z opadami spodziewane są opóźnienia pociągów. Jeśli planujecie podróż, to przygotujcie się na lekkie utrudnienia.

 Tokio jest bardzo wrażliwe na śnieg. Wystarczy odrobina śniegu, żeby ulice były prawie nieprzejezdne dla samochodów, które oczywiście nie mają opon zimowych. Śnieg na torach to także opóźnienia w transporcie kolejowym. W Tokio śnieg pada bardzo rzadko, ale zazwyczaj raz lub dwa razy w ciągu zimy miasto jest prawie sparaliżowane przez śnieg. Dla nas Polaków taka niewielka ilość śniegu nie jest żadnym problemem, ale dla mieszkańców Tokio, to duże utrudnienie, gdyż pociągi się spóźniają. Według prognozy w Tokio ma spaść aż... 1 cm śniegu. Na przedmieściach Tokio na zachód i północ ma spaść 30 cm śniegu. Panika związana ze śniegiem w Tokio jest zabawna dla nas gaijinów. Telewizja tego dnia ostrzega non stop o nadchodzących opadach śniegu i jak się zachowywać. W wiadomościach nie mówią o niczym innym. Tak jakby ten centymetr śniegu był zwiastunem apokalipsy. Reporterzy ze śmiertelną powagą pokazując na kolorowe plansze tłumaczą, jak poruszać się po oblodzonym chodniku.

Faktycznie jak spadnie więcej śniegu, to chodniki stają się prawie nie do pokonania, bo nie wszędzie się odśnieża albo nie nadąża się za intensywnymi opadami. Zobaczymy, czy i tym razem w Tokio nastąpi śniegopokalipsa.

Opady śniegu spodziewane są w związku z frontem niskiego ciśnienia, który nadchodzi nad region Tokio. W tym roku tokijscy drogowcy także zaspali. Jak co roku... Na szczęście temperatury w Tokio są zazwyczaj powyżej zera, więc śnieg szybko się topi. Ku niezadowoleniu dzieci, które mają wreszcie okazję ulepić bałwana.

Referencje

Szukaj