Czy koronawirus zagraża Japonii? Sytuacja w Japonii i czy trzeba się martwić?

Czy koronawirus zagraża Japonii? Sytuacja w Japonii i czy trzeba się martwić?

W związku z epidemią koronawirusa w Chinach rośnie coraz większy zaniepokojenie wyjazdami na Daleki Wschód. Sytuacja w Chinach z dnia na dzień staje się coraz badziej poważna i otrzymuje maile od widzów i gości z Polski, którzy planują wyjazd do Japonii w sprawie zagrożenia wirusem w Japonii. Jak obecnie wygląda sytuacja i czy trzeba się obawiać wyjazdu do Japonii?

20200130 corona

Czy wyjazd do Japonii jest bezpieczny?

Obecnie sytuacja w Japonii jest pod kontrolą i nie ma powodów do paniki. W Japonii zanotowano kilka przypadków wystąpienia choroby, ale wciąż nie ma ani rozprzestrzeniania się wirusa ani żadnej paniki w społeczeństwie. Niektórzy turyści z Polski zaczynają się obawiać o bezpieczeństwo wyjazdu do Japonii, ale chciałbym zapewnić, że na chwilę obecną nie ma powodu do obaw. Sytuacja nie wymaga anulowania waszych biletów do Japonii i zmiany planów. Należy sprawdzać aktualną sytuację i być na bieżąco. Będę informował o sytuacji z koronawirusem w Japonii na naszej stronie na Facebooku oraz poprzez newsletter. Zachęcam do zapisania się na nasz newsletter, aby otrzymać powiadomienia o obecnej sytuacji w Japonii oraz o ciekawostkach podróżniczych z Japonii. Dla subskrybentów będzie takżę e-book "Jak przygotować się do wyjazdu do Japonii?" (Dostępny w lutym): http://eepurl.com/gQSJ6r

Przed wylotem do Japonii proszę zaopatrzyć się w maski jednorazowe oraz w środki do dezynfekcji rąk. W trakcie pobytu w Japonii dbajmy o higiene i często myjmy ręcę. Podczas lotu samolotem lub przejazdów pociągami dobrym pomysłem będzie noszenie maski na wszelki wypadek. 

 

Przypadku koronawirusa w Japonii

W Japonii do dnia 30 stycznia zanotowano 5 przypadków koronawirusa. Trzy przypadki zostały wykryte u Chińczyków, którzy przyjechali z Wuhan. Jeden natomiast został wykryty u kierowcy autobusu wycieczkowego, który obwoził turystów z Chin. Zarażony także został przewodnik grupy. Z Wuhan sprowadzono także japońskich obywateli specjalnym samolotem wyczarterowanym przez rząd Japonii. Okazało się, że 3 osoby z grupy około 200 Japończyków byli zarażeni. Osoby z tej grupy zostały poddane kwarantannie. Wycieczki grupowe z Chin zostały wstrzymane w związku z epidemią w Chinach. 

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Referencje

Szukaj