JR PASS będzie można kupić online!

JR PASS będzie można kupić online!

Zakup JR PASS to podstawa przy większości wyjazdów do Japonii. Niestety zakup JR PASS był czasem kłopotliwy dla niektórych podróżników, bo nie wiedzieli skąd go wziąć lub zapominali o zakupie przed przyjazdem do Japonii. Na szczęście japońskie linie kolejowe starają się coraz bardziej uprościć ten proces i już od wakacji będzie można kupować JR PASS przez internet!

 Dla tych, co nie wiedzą, JR PASS to karnet pozwalający na nielimitowane przejazdy pociągami JR w całej Japonii. Karnet można kupić na tydzień, dwa lub trzy tygodnie. Obejmuje on też pociagi klasy shinkansen z pominięciem najszybszych połączeń np. Nozomi. Zakup JR PASS pozwala zaoszczędzić ogromne kwoty przy podróżach shinkansenami po Japonii i warto go kupić, gdy planujemy np. przejazd do Osaki z Tokio w dwie strony. 

Od jakiegoś czasu można kupić JR PASS także w Japonii na wybranych stacjach kolejowych. Wcześniej było to niemożliwe i trzeba było zakupić JR PASS przed przyjadzem do Japonii u pośrednika. Możliwość kupna na miejscu ratowała tych, którzy zapomnieli o tym. Bilet ten jednak był droższy o jakieś 10% od ceny przy zakupie przed przyjazdem do Japonii. Wygląda na to, że JR PASS, który będzie można zakupić online także będzie droższy od tego w przedsprzedaży. Koleje JR mają uruchomić stronę internetową służącą do rezerwacji JR PASS 1 czerwca. Będzie można na niej kupić JR PASS. Będzie on dostępny do odbioru na głównych stacjach w Japonii po waszym przylocie. Lista stacji nie została jeszcze opublikowana. Karnet musi być aktywowany do 31 dni od momentu zakupu. JR PASS zakupiony online będzie o prawie 4000 jenów droższy niż ten dostępny w przedsprzedaży.

Mimo wyższej ceny cieszy fakt, że będzie łatwiej JR PASS. Wiele osób niestety o tym zapominało i potem miały poważny problem na miejscu. Teraz proces kupna będzie łatwiejszy dla wszystkich!

Referencje

Szukaj