Zamknięte atrakcje w Japonii z powodu koronawirusa

Zamknięte atrakcje w Japonii z powodu koronawirusa

Każdego dnia dociera do nas coraz więcej doniesień i aktualności związanych z koronawirusem w Japonii. W ciągu ostatnich miesięcy znacząco zmniejszyła się liczna podróżujących pociągami oraz transportem publicznym. Zamknięto również szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea. Na razie przewidywany termin ich ponownego otwarcie to początek kwietnia, jednak czas pokaże czy będzie to realny termin. Odwołana została również większość imprez sportowych oraz koncertów – wszelkie zgromadzenia publiczne mogą zwiększyć ryzyko zachorowania.

Zanotowano również duży spadek liczby turystów przyjeżdżających do Japonii, w tym turystów z Chin, którzy do tej pory stanowili olbrzymi procent osób przyjeżdżających. Branża turystyczna już teraz bardzo mocno odczuła tą zmianę.  W Tokio zamkniętych jest również wiele atrakcji turystycznych takich jak Disneyland, Disney Sea, Ghiburi Museum, Sanrio Park oraz Mori Art Museum. Pełną listę zamkniętych obiektów w Tokio znajdziecie tutaj: https://bestlivingjapan.com/tokyo-closures-due-to-corona-virus-covid-19-tokyo-closures/?fbclid=IwAR1RDxTRUf8viWtcdxZConqIhRaeWOSppzN3Kqm03IHhifMaqk2mPuaPQj4

Generalnie sytuacja w Japonii jest pod kontrolą, wszelkie działania jakie rząd podejmuje są działaniami prewencyjnymi mającymi na celu zapobieganie kolejnym zarażeniom i rozprzestrzenianiu się wirusa. Życie codzienne toczy się w miarę normalnie, do normy wraca również sytuacja związana z masowym wykupowaniem papieru toaletowego oraz innych towarów ze sklepów. Spowodowane przez plotkę hurtowe kupowanie produktów na szczęście zmierza ku końcowi i wszystko się powoli normuje.

Zachęcam do zapisania się do mojego newslettera, gdzie wysyłam informacje między innymi o sytuacji z koronawirusem w Japonii. Zapisując się na newsletter otrzymacie także mój e-book z poradami o tym, jak przygotować się do wyjazdu do Japonii. Na newsletter można zapisać się tutaj. 

 

Źródło:

https://japantoday.com/

https://bestlivingjapan.com/

Referencje

Szukaj