Ograniczenia w lotach do Japonii z Chin i Korei Południowej

Ograniczenia w lotach do Japonii z Chin i Korei Południowej

Rząd Japonii wprowadził nowe ośrodki mające na celu ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa w tym kraju. Od 9 marca wszystkie osoby, które przylecą do Japonii z Chin oraz Korei Południowej zostaną objęte kwarantanną lub będą zawrócone na lotnisku! Dotyczy to TAKŻE Polaków, którzy lecą z Chin lub Korei do Japonii! Nowe środki bezpieczeństwa mają trwać do końca marca. UWAGA: Korea Południowa w rewanżu wypowiedziała ruch bezwizowy z Japonią i obywatele Japonii muszą mieć teraz wizy do Korei Południowej.

Jeśli wybieracie się do Japonii, to musicie uważać na loty przez Chiny lub Koreę Południową. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi od 9 marca do 31 marca jeśli wylądujecie w Japonii po przylocie z tych krajów, to możecie zostać poddani kwarantannie. Nie jestem pewien, czy to obejmuje także loty tranzytowe. Zalecam sprawdzenie przed lotem. Przymusowa kwarantanna ma być na dwa tygodnie. Nie wiadomo do końca, kto będzie pokrywał koszty tej kwarantanny, więc może się okazać, że jeszcze oberwiecie po portfelu. 

W Japonii obecnie jest 1056 potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. Z czego ponad 700 jest ze statku pasażerskiego w Japonii. Liczba zachorowań w Japonii bez liczenia statku wynosi 347 przypadków. Na ulicach w Japonii nie widać paniki i normalnie toczy się życie. Otwarte są restauracje, świątynie, pociągi normalnie jeżdżą. W miejscach takich jak Shibuya widać dużo ludzi na ulicach. Nie odczuwam też żeby Japończycy byli aż tak przejęci obecną sytuacją. Oczywiście wiele osób zrobiło zapasy na wszelki wypadek oraz częściej myje ręce. Największym problemem dla Japończyków jest bardziej to, co zrobić z dziećmi, które teraz do szkół nie chodzą, bo zostały one zamknięte. 

Ograniczona zostanie także liczba lotów z Chin i Korei. Samoloty będą mogły lądować tylko na lotnisku Narita i Kansai w Osace. 

Korea Południowa była bardzo niezadowolona z powodu wprowadzenia ograniczeń w lotach do Japonii. W rewanżu Korea Południowa wypowiedziała Japonii umowę o ruchu bezwizowym i od teraz obywatele Japonii będą musieli zdobyć wizy do Korei przed wylotem. Nie dotyczy to raczej obywateli Polski, ale jak raz polecicie do Korei z Japonii, to po powrocie do Japonii zostaniecie poddani kwarantannie.

Referencje

Szukaj