Sakury już kwitną w Tokio

Sakury już kwitną w Tokio

W Tokio zaczęły już kwitnąć wiśnie. Dzisiaj jest dzień wolny, bo jest święto wiosny shunbun i faktycznie  czuć było w powietrzu wiosnę. Jest bardzo ciepło i to powoduje, że sakury kwitną w tym roku wcześniej niż zwykle. Meteorolodzy zapowiadają, że 21 marca będzie szczyt kwitnięcia sakur w Tokio.

Japonia w związku z epidemią koronawirusa w Europie wprowadziła kolejne ograniczenia także dla Polaków. Został zniesiony ruch bezwizowy z Polską do odwołania i nie można po prostu przylecieć na lotnisko w Japonii i otrzymać wizę do paszportu na miejscu jak zawsze. Prawdopodobnie trzeba będzie udać się do Ambasady Japonii, ale jeszcze nie znane są szczegóły tego procesu wizowego i do kiedy będzie trwał. Niestety jest to zła wiadomość dla tych, którzy planowali swój wyjazd do Japonii. Będę was informował o sytuacji poprzez mój newsletter o Japonii

Poszedłem dzisiaj rano na spacer pod pałac cesarski. Wzdłuż fosy pałacu już wiele sakur kwitło rano, a po dzisiejszym dniu z pewnością wiele kolejnych kwiatów się otworzyło. Niestety w tym roku z powodu koronawirusa bardzo dużo odwołano imprez masowych i ograniczono hanami. W wielu znanych miejscach z sakurami jest wprowadzony zakaz pikinikowania i spotykania się w dużych grupach. W parku Ueno nie można będzie się rozkładać na głównej alei. Podobnie pod pałacem cesarskim wprowadzone są ogranicznenia. Porządku pilnują liczni strażnicy. Można jedynie spacerować i robić zdjęcia.

 

DSC03234

Ścieżka Chidorigafuchi pod pałacem jest jedną z najbardziej znanych miejscówek do podziwiania sakur. Drzewka przepięknie pochylają się nad wodą, a gęstość kwiatów robi piorunujące wrażenie. Dzisiaj już wiele kwiatów kwitło. Za kilka dni będzie tutaj całe Tokio spacerowało!

DSC03244

Niedaleko pałacu cesarskiego znajduje się kontrowersyjna świątynia Yasukuni. To właśnie na jej terenie jest jedna z najważniejszych sakur w Tokio. Japońska Agencja Meteorologiczna na podstawie kwitnięcia kwiatów na tym drzewku ogłasza początek hanami w Tokio. 

DSC03247

 

Planujesz wyjazd po Japonii?

Dostaję ciągle dużo pytań na temat wyjazdów do Japonii. Dla wielu osób ten kraj jest dość tajemniczy i trudno się zabrać za planowanie swojego wyjazdu. Stworzyłem specjalnego e-booka, który ma wam pomóc w przygotowaniu własnego wyjazdu do Japonii. Ściągnij mój darmowy e-book jeśli:

  • Nigdy nie byłeś w Azji lub Japonii, a chcesz pojechać
  • Szukasz rzetelnych informacji o wyjeździe do Japonii w jednym miejscu
  • Szukasz inspiracji na kolejny wyjazd
  • Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu wyjazdu
  • Chcesz się dowiedzieć, co Cię czeka na miejscu

E-book „Jak przygotować wyjazd po Japonii ?” 

W ostatnich tygodniach ciężko pracowałem nad nowym e-bookiem na temat podróży po Japonii. Jest to poradnik w formacie e-booka w pdf, z którego dowiecie się wszystkiego, co trzeba wiedzieć przed przyjazdem do Japonii. Jest to zbiór odpowiedzi na często pojawiające się pytania. Zawarłem w nim wszystko, czego się dowiedziałem w trakcie oprowadzania wycieczek przez 2 lata. Mam nadzieję, że wam się przyda przy planowaniu wyjazdu do Japonii.

W środku znajdziecie szereg praktycznych porad. To są konkrety, które odpowiadają na najczęściej pojawiąjące się pytania na temat wyjazdu do Japonii.

Z e-booka dowiesz się:

  • jak zaplanować swój wyjazd
  • ile kosztują bilety
  • Co to jest JR PASS i jak go używać
  • jakie są koszty noclegów
  • czego nie robić w Japonii

W środku znajdziesz wiele innych tematów, które pomogą Ci na wyprawie do Japonii.

Lub kliknij w ten odnośnik. 

Referencje

Szukaj