W Japonii zakończył się stan wyjątkowy

W Japonii zakończył się stan wyjątkowy

Japonia powoli wychodzi z koronawirusa. Premier Japonii Abe Shinzo właśnie ogłosił, że STAN WYJĄTKOWY w Japonii ZOSTAJE ZNIESIONY. To oczywiście nie oznacza, że Japonia jest całkowicie wolna od koronawirusa, ale to i tak dobre wieści, bo Japonia nie oberwała aż tak bardzo w porównaniu do innych krajów. Gorzej niestety z gospodarką, która mocno oberwała...

 Na konferencji prasowej w poniedziałek o 18:00 premier Abe Shinzo ogłosił zniesienie stanu wyjątkowego z okolic Tokio i Hokkaido. To był ostatnie regiony, gdzie obowiązywał stan wyjątkowy. Wcześniej został zniesiony w reszcie kraju, gdzie ilość zakażeń spadła w ostatnich dniach. W Tokio w ostatnich dniach ilość zakażeń spadała i osiągnęła zaledwie kilka lub kilkanaście przypadków dziennie. Czy to oznacza koniec epidemii? Z pewnością władze będą teraz bacznie obserwować sytuację i reagować, gdy nagle zwiększy się ilość zakażeń. To oczywiście nie koniec wszystkich obostrzeń. Wciąż zakazane są duże imprezy masowe.

Rząd ma teraz skupić się na odbudowie japońskiej gospodarki, która bardzo ucierpiała. Rozpoczęto już wypłaty zapomogi dla każdego obywatela kraju oraz zapomogi dla przedsiębiorców. Turystyka praktycznie zamarła, bo w ostatnich miesiącach nikt do Japonii nie przylatuje. Nie wiadomo, kiedy zostaną otwarte granice dla polskich turystów. Wciąz nie ma informacji o przywróceniu ruchu bezwizowego. Nie traćcie nadziei. Może na wakacje lub jesieni Japonia się ponownie otworzy. Wszystko zależy tez od sytuacji w Polsce.

Referencje

Szukaj